This site is archived.
For Alyn's work as MP for Stirling visit alynsmith.scot

Nie zmarnuj swojego głosu!

Europoseł apeluje do ‘nowych Szkotów’ by zarejestrowali się jako wyborcy.

A4_Make_Voice_Heard_2013.jpgĆwierć miliona osób może stracić prawo głosu w przyszłorocznych wyborach, chyba że podejmą kroki w celu rejestracji na liście wyborców -  twierdzi europoseł SNP Alyn Smith.

Smith powiedział:

"Rozpoczęła się kampania zachęcająca 16-latków do zapisu na listę wyborców przed referendum niepodległościowym, które odbędzie się w przyszłym roku  i chciałbym rownież zachęcić wszystkich obywateli krajów Unii Europejskiej do rejestracji.

"Każdy, kto urodził się w UE ma prawo do głosowania w przyszłorocznych wyborach do europarlamentu, które zadecyduja o kierunku Unii na najbliższe pięć lat. Ćwierć miliona obywateli UE ma też prawo do oddania glosu w referendum. Ich głosy są tak samo ważne, jak głosy każdego innego mieszkańca Szkocji – dla mnie każdy, kto mieszka w Szkocji jest Szkotem.

"Szkocja to prawdziwe demokratyczne społeczeństwo i ważne jest, byśmy mieli swoich przedstawicieli w Europie i rząd w kraju, który postępuje zgodnie z wolą społeczeństwa, ludzi, którzy mieszkają, pracują i uczą się w naszym kraju.

"Tysiące Europejczyków miedzy innymi Polacy, Francuzi i Hiszpanie zdecydowali się zamieszkać w Szkocji i pracują dla dobra tego kraju, ich wkład jest niezmiernie cenny i mile widziany.

"Ważne jest aby każdy, kto chce głosować był zarejestrowany, a można to zrobić za pośrednictwem lokalnego urzędu miasta. Na kogo bedziesz głosować to Twój wybór, natomiast istotne jest to, aby wyrazić swoją opinie i być częścią procesu politycznego. Nie strać prawa głosu!"